MŪSU FILOZOFIJA, PAR MUMS


Esam Ungāru putnusuņu, vižlu audzētāji Danuta un Ēriks Rumjancevi, LKF/FCI audzētavas “TURMERIC” īpašnieki. Vižlas mūs ir aizrāvušas ar savu dzīvesprieku, vēlmi būt nepārtrauktā kontaktā ar savu cilvēku, ir aktīvas, ar prieku mācās.
Liekot roku uz sirds varam teikt, ka tieši mūsu suņi mūs ir aizveduši līdz šim projektam. SMART 4 DOG ir mana uzņēmuma SIA "HR ROSARY"  struktūrvienība. Mēs centīsimies aizraut putnusuņu, retrīveru, arī citu medību šķirņu īpašniekus, cilvēkus kuriem interesē medību suņu apmācības un interesanta, aktīva dzīve kopā ar suni, neraugoties uz to vai viņu suņi ir mājas mīluļi, vai mednieki praktiķi, paši ir, vai nav mednieki.
Ar mūsu piedāvātājām dažādu putnu mulāžām un citu sortimentu no SMART 4 DOG,  jūs varēsiet veidot savu ikdienu ar medību suni interesantāku un aktīvāku ne tikai sunim, bet arī sev. Tie, kuri gatavo savus suņus medību pārbaudēm un reālām medībām, šeit ir iespēja sunī ielikt pamatus neizmantojot dzīvus putnus. Mūsuprāt ētiska attieksme pret jebkuru sugu ir mūsdienīgas kopdzīves ar suni, arī apmācību pamatu pamats. Ļoti iedvesmojoša ir Lez Graham, vairāku grāmatu autore par medību suņu apmācību, šķirnēm, kuras mūsdienās arvien vairāk ir mājas mīluļi! Viņa saka: "MANS MEDĪBU SUNS IR DĪVĀNA SUNS TIKAI TIK ILGI, KAMĒR ES NEPAŅEMU SAVU DAMMIJU SOMU!" 
Esmu pārliecināta, ka lielākā daļa medību suņu nav apmācīti medību prasmēs. Kāpēc? Jo viņi ir lieliski ģimenes suņi un kompanjoni arī bez speciālām medību apmācībām, jo mūsdienās vairums mēdz neiet uz mežu, lai nošautu sev pusdienas. Bet tas neizslēdz ģenētisko mantojumu! Atstājiet suni paša ziņā un jūs iegūsiet pieaugušu suni, kurš sevi izklaidē pats...
Katras medību apmācības pamatā ir paklausība. Ar to arī būtu jāsāk katram medību suņa īpašniekam. 

“HR Rosary” šis ir jauns pavērsiens darbībā, pie kura esam nonākuši pateicoties mūsu Ungāru putnusuņiem, meklējot ērtu, ētisku putnusuņu apmācību veidu. Mēs ļoti ceram, ka mūsu “Smart 4 Dog” kopā ar “Dog & Field” , " ACME", iespējams nākotnē arī ar jauniem zīmoliem, izdosies iedvesmot arī citus medību suņu īpašniekus izmantot mūsdienīgas metodes medību suņu un ne tikai, apmācībai.